Spojené království 

Ministerským předsedou vlády byl v této době Neville Chamberlain (narozen 18.3.1869, Birmingham; zemřel 9.11.1940, Heckfield), který byl také signatářem Mnichovského diktátu a autorem níže uvedených citátů: 

"Bylo by hrozné, kdybychom museli kopat zákopy a zkoušet plynové masky, protože v nějaké vzdálené zemi hádají se mezi sebou lidé, o nichž nic nevíme. Kdybychom měli bojovat, museli bychom mít větší důvod." Neville Chamberlain (29.9.1938), případně

"Peace in our time."  

 

Britské představy o novém rozdělení světa - rozhovor Neville Chamberlain a Nevile Meyrick Henderson: "Německo si musí podřídit dunajsko-balkánskou oblast, což bude znamenat jeho panství v Evropě. Britská říše a Spojené státy musí vládnout na mořích. Anglie a Německo musí nastolit těsné vztahy hospoddářské a řídit celý svět." (b4) 

Vyslanec Spojeného království v Německu Henderson (1937 až 1938) se dále vyjádřil: "Řečeno otevřeně, nemá ještě východní Evropa trvalou podobu a není pro Anglii životním prostorem. Němci jsou nepochybně civilizovanější než Slované, a bude-li se s nimi správně jednat, jsou pro Anglii potencionálně méně nebezpeční." (10.5.1937) (b4)

Inu, politici... (tehdy i dnes)